Opcje przeglądania
Opcje przeglądania:
Producent

Ładowarka do samochodu elektrycznego

Oferujemy urządzenia do ładowania samochodów elektrycznych, przeznaczone do użytku domowego oraz jako element wyposażenia miejsc postojowych w halach garażowych budynków wielorodzinnych, obiektów komercyjnych i publicznych punktach ładowania samochodów elektrycznych. W naszej ofercie dostępne są stacje do ładowania samochodów elektrycznych przystosowane do instalacji w obiektach z przyłączem o różnej mocy. Oferujemy odpowiednie stacje ładowania samochodów elektrycznych dla użytkowników, którzy dysponują zarówno przyłączami jedno-, jak i trójfazowymi o różnej mocy.

Dobra ładowarka do samochodu elektrycznego

Wybór ładowarki do samochodu elektrycznego może wydawać się zadaniem trudnym. Z jednej strony wszystkim zależy na szybkim ładowaniu samochodów do pełna, z drugiej trzeba brać pod uwagę ograniczenia infrastruktury w miejscu montażu i możliwości, jakimi dysponuje pokładowy system ładowania danego samochodu elektrycznego czy hybrydowego z funkcją doładowywania baterii. Dobra ładowarka do samochodu elektrycznego to taka, która przede wszystkim pozwala wykorzystać możliwości lokalnego przyłącza elektrycznego.

Wybierając stacje ładowania samochodów elektrycznych, warto dopasować wydajność urządzenia do mocy przyłącza. Zakup mocniejszej niż jest w stanie obsłużyć przyłącze danej nieruchomości, może okazać się bezcelowy. Chyba że w perspektywie planuje się zmianę parametrów przyłącza na mocniejsze, co w wielu przypadkach okazuje się rozwiązaniem wartym wzięcia pod uwagę. Mocniejsze przyłącze to więcej prądu do szybszego ładowania i więcej możliwości na zdywersyfikowanie taryfy na dostawę energii elektrycznej. Dobra umowa pozwala zredukować koszt ładowania w okresie dnia i tygodnia, w którym w obiekcie do ładowarek podpiętych jest najwięcej samochodów elektrycznych jednocześnie. W przypadku instalacji prywatnych zazwyczaj są to taryfy z niską stawką w godzinach nocnych.

Uniwersalna stacja ładowania pojazdów elektrycznych

W obiektach komercyjnych, biurowych halach garażowych i w domach najlepiej sprawdzają się mocne ładowarki do samochodów elektrycznych. To najlepsze rozwiązanie o ile dostępne jest odpowiednie przyłącze energetyczne. Wybierając stacje ładowania do samochodów elektrycznych, warto zadbać o to, aby była wyposażona w uniwersalny typ gniazda ładowania lub oferowała możliwość montażu, lub równoległego wykorzystywania popularnych gniazd uniwersalnych oraz dedykowanych. Jednym z częściej stosowanych przez producentów samochodów elektrycznych i ładowanych hybryd wydaje się dziś wtyk typu 2 i 1. Dobór odpowiedniego rozwiązania jest ważny z perspektywy funkcjonalności stacji ładowania samochodów elektrycznych i co za tym idzie atrakcyjności komercyjnych punktów ładowania przystosowanych do obsługi samochodów elektrycznych różnych marek.

Instalacja ładowarki do dochodu elektrycznego

Kupując ładowarkę do samochodu elektrycznego, warto zwrócić też uwagę na sposób montażu urządzenia. Instalacja ładowarki do samochodu elektrycznego nie jest zadaniem skomplikowanym. Jednak możliwość montażu w odpowiednim miejscu czy zintegrowania urządzenia z inteligentnym systemem zarządzania siecią elektryczną budynku wydają się ważne z punktu widzenia funkcjonalności urządzenia. Co więcej, umożliwiają zautomatyzowanie zarządzania dostępem do energii przeznaczonej do ładowania pojazdów w obiekcie. Zabezpieczenie stacji ładowania samochodów elektrycznych to ważny element funkcjonalności komercyjnych punktów ładowania samochodów elektrycznych, ale trzeba podkreślić, że na możliwość tą coraz częściej zwracają uwagę również inwestorzy indywidualni.

Stacja ładowania samochodów elektrycznych do zabudowy

Organizując punkt ładowania, trzeba mieć na uwadze ergonomię stacji ładowania samochodów elektrycznych. Jednym z wygodniejszych rozwiązań wydaje się montaż ładowarek do samochodów elektrycznych na ścianie w garażu lub przy miejscu postojowym, na którym parkuję się samochód. To dobre rozwiązanie w przypadku domowych ładowarek do samochodów elektrycznych. Jednak w przypadku komercyjnych stacji ładowania samochodów elektrycznych organizowanych na większych halach czy w przestrzeni na wolnym powietrzu lepszym rozwiązaniem okazują się ładowarki do zabudowy wolnostojącej. To doskonałe wyposażenie, które umożliwia poprowadzenie w posadzce lub w gruncie wydzielonej sieci do zasilania punktu ładowania samochodów. Dzięki temu do obiektu można doprowadzić oddzielne przyłącze, z którego moc będzie w całości lub w większości dedykowana stacji ładowania samochodów elektrycznych. Nasza firma oferuje profesjonalne ładowarki samochodowe opracowane pod kątem takich właśnie zastosowań. Urządzenia są wyposażone w fundament oraz solidną i elegancką obudowę. Prezentują się rewelacyjnie zarówno w halach garażowych, jak i w otwartej przestrzeni miejskiej.

Urządzenia do organizacji komercyjnych lub publicznych stacji ładowania samochodów elektrycznych mogą być zarządzane zdalnie przez internet. Standardowe moduły dostępne w naszej ofercie pozwalają na kontrolowanie nawet kilkudziesięciu ładowarek pracujących w sieci jednego punktu ładowania. To doskonałe rozwiązanie, które pozwala dystrybuować energię z dostępnego przyłącza tak, aby dostosować moc ładowania poszczególnych ładowarek do ogólnego obciążenia punktu ładowania. Moduł zarządzania uwzględnia też bieżące obciążenie każdego z urządzeń podpiętych do dostępnego przyłącza energetycznego tak, aby ładowarki oferował optymalną moc i szybkość ładowania.

ABB Terra AC W11-G5-R-0 (11kW, kabel z wtykiem typ 2) ABB Terra AC W11-G5-R-0 (11kW, kabel z wtykiem typ 2)
Producent: ABB
Cena: 5 584,00 zł (netto: 4 539,84 zł )
zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
ABB Terra AC W22-T-0 (22kW, kabel z wtykiem typ 2)  (1) ABB Terra AC W22-T-0 (22kW, kabel z wtykiem typ 2) (1)
Producent: ABB
Cena: 4 489,00 zł (netto: 3 649,59 zł )
zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
ABB Terra AC W4-S-0 (3,6kW, gniazdo typ 2) ABB Terra AC W4-S-0 (3,6kW, gniazdo typ 2)
Producent: ABB
Cena: 3 858,00 zł (netto: 3 136,59 zł )
zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
ABB Terra AC W7-G5-R-0 (7,2kW, kabel z wtykiem typ 2) ABB Terra AC W7-G5-R-0 (7,2kW, kabel z wtykiem typ 2)
Producent: ABB
Cena: 5 076,00 zł (netto: 4 126,83 zł )
zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
ABB Terra AC W7-T-0 (7,2kW, gniazdo typ 2) ABB Terra AC W7-T-0 (7,2kW, gniazdo typ 2)
Producent: ABB
Cena: 4 061,00 zł (netto: 3 301,63 zł )
zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
EN Vertica z fundamentem EN Vertica z fundamentem
Cena: 18 389,00 zł (netto: 14 950,41 zł )
zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl