Drzwi nietypowe na wymiar

Drzwi nietypowe na wymiar – produkcja wg wytycznych klienta

Większość oferowanych na rynku modeli drzwi zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych produkowana jest w ustandaryzowanych rozmiarach. Na ogół projekty budowlane są dostosowane do tych ogólnie znanych i zaakceptowanych przez rynek rozwiązań, jednak w niektórych przypadkach indywidualne warunki w miejscu montażu wymagają zastosowania drzwi nietypowych. Do sytuacji takich najczęściej dochodzi w budynkach modernizowanych oraz podczas zmiany pierwotnego przeznaczenia niektórych pomieszczeń. W takich okolicznościach inwestor stoi przed dylematem – dostosowywać wymiary otworu drzwiowego do rozmiarów standardowych, czy zamawiać ościeżnicę i drzwi nietypowe na.

Nietypowe drzwi wewnętrzne rozwierne

Do zastosowań wewnętrznych stosuje się najczęściej nietypowe drzwi drewniane, rzadziej aluminiowe i z płyt stalowych. Inwestorzy mogą zamawiać praktycznie dowolną konfigurację nietypowych drzwi rozwiernych, w tym:

 • jednoskrzydłowe,
 • dwuskrzydłowe,
 • podwójne zawieszone na tym samym stojaku ościeżnicy,
 • podwójne zawieszone na przeciwległych stojakach ościeżnicy.

Styl i estetyka drzwi mogą być idealnie dopasowane do ogólnej aranżacji wnętrza. Dostępne są zarówno płaskie drzwi w jednolitej kolorystyce, jak i bardziej dopasowane do odmiennego charakteru wnętrz drzwi w kolorystyce dwustronnej. Drzwi mogą być wyposażone w dowolne przeszklenie i kratki wentylacyjne.

Nietypowe drzwi stalowe – akcesoria

Nietypowe drzwi stalowe to możliwość indywidualnego zagospodarowania każdego otworu. Drzwi w wymiarach niestandardowych znacznie przyspieszają realizację harmonogramu prac wykończeniowych. Zamawiając rozwiązanie indywidualne inwestor otrzymuje rozwiązanie dostosowane do ogólnie obowiązujących wytycznych dotyczących bezpieczeństwa, które może być wyposażone w szereg typowych akcesoriów i dodatków, takich jak:

 • dowolne przeszklenia,
 • kratki wentylacyjne,
 • elektrozaczepy,
 • dodatkowe zamki,
 • dodatkowe zawiasy,
 • dodatkowe uszczelki,
 • zamki elektryczne,
 • wkładki antywłamaniowe,
 • dźwignie antypaniczne.

O ile uzyskanie certyfikatów przeciwpożarowych na produkt niestandardowy byłoby drogie i czasochłonne, to proces produkcji i zastosowane materiały nie odbiegają niczym od tego z jakim mamy do czynienia w przypadku produktów ogniotrwałych.

Stalowe drzwi nietypowe

W przypadku drzwi zewnętrznych i wewnątrzklatkowych często stosuje się mocne konstrukcje stalowe. Takie drzwi mogą sprawdzić się jako wejściowe lub pełnić funkcję bramy w przypadku pomieszczeń gospodarczych i garaży. Zdecydowanie najczęściej zamawiane są stalowe drzwi nietypowe w formie jedno lub dwuskrzydłowych zestawów drzwiowych. Warto pamiętać, że ościeżnica jest integralnym elementem każdych drzwi nietypowych. Prawidłowa konstrukcja i właściwy montaż ościeżnicy to podstawa komfortowej i bezawaryjnej eksploatacji szczególnie w przypadku ciężkich i masywnych drzwi stalowych.

Aluminiowe drzwi nietypowe

Alternatywą dla typowych drzwi stalowych są nowoczesne i reprezentacyjne drzwi aluminiowe. Zastosowanie mocnych profili aluminiowych o budowie modułowej pozwala na konstruowanie niemal kompletnie przeszklonych niestandardowych drzwi zewnętrznych lub tzw. wewnątrzklatkowych o wymiarach znacznie odbiegających od rynkowych standardów. Przeszklone nietypowe drzwi aluminiowe to nie tylko drzwi wejściowe i wewnątrzklatkowe. Coraz częściej stanowią istotny element nowoczesnych aranżacji wnętrz mieszkalnych i biurowych.

Więcej informacji na temat możliwości dopasowania drzwi na wymiar do aranżacji wnętrz, jak i zastosowania nietypowych drzwi zewnętrznych można uzyskać podczas konsultacji z naszymi technikami. Zachęcamy do kontaktu i rozmowy na temat rozwiązań, które sprawdzą się w Państwa projekcie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl