Opcje przeglądania
Opcje przeglądania:
Producent
Cena
  • od
    do

Zatrzaśniki, nazywane również karabińczykami, to specjalnie zaprojektowane, zamykane pierścienie wykonane z metalu. I choć ich zastosowanie jest dość zróżnicowane, sama rola pierścieni pozostaje taka sama – mają one za zadanie zapewnić pełne bezpieczeństwo korzystającym z nich osób. To właśnie z tego powodu od lat stanowią one podstawowy element wyposażenia wspinaczy i strażaków. Należy jednak pamiętać, że same karabińczyki różnią się między sobą mechanizmami otwierania i zamykania oraz kształtami. W naszym sklepie znajdą Państwo szeroki wybór tego typu akcesoriów, wykonanych z najwyższej klasy materiałów. Zapraszamy gorąco do bliższego zapoznania się z poniższą ofertą.

Zastosowanie zatrzaśników

Rolą zatrzaśnika jest umożliwienie sprawnego, tymczasowego połączenia przedmiotów z linami, łańcuchami czy taśmami. Za pomocą specjalnie zaprojektowanego uchwytu możliwe staje się tu pewne zatrzaśnięcie karabinka, co pozwala na bezpieczne podwieszanie obiektów. Ponieważ samo połączenie ma tu jednak wyłącznie charakter tymczasowy, ważne jest, aby dany model pierścienia umożliwiał bezproblemowe otwarcie. Ze względu na swoją ogólną wszechstronność karabińczyki są wykorzystywane w dziedzinach, takich jak:

  • wspinaczka przemysłowa,
  • wspinaczka sportowa,
  • żeglarstwo,
  • straż pożarna,
  • podwieszanie obiektów w przemyśle.

Ważne jest zatem, aby dobrać karabińczyk w taki sposób, aby nie utrudniał on pełnienia codziennych czynności, a zarazem nie stwarzał ryzyka odczepienia się obiektu od liny lub łańcucha.

Dlaczego warto postawić właśnie na nasze zatrzaśniki?

W asortymencie naszego sklepu znajdą Państwo szeroki wybór zatrzaśników przystosowanych do pracy w rozmaitych warunkach. Oferujemy chociażby niezawodne modele pierścieni wyposażone w blokadę twist lock, przeznaczone do zabezpieczania obiektów, podwieszanych w strefach zagrożonych wybuchem. Wysoką skuteczność dostępnych u nas produktów zapewniają także najwyższej klasy materiały, takie jak stal ocynkowana i stal zabezpieczona galwanicznie przed korozją. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Zatrzaśnik nierozłączalny Protekt AZ 029 z zapadką blokującą Zatrzaśnik nierozłączalny Protekt AZ 029 z zapadką blokującą
Producent: Protekt
Cena: 98,00 zł (netto: 79,67 zł )
zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
Zatrzaśnik rozłączalny Protekt AZ 011 z nakrętką blokującą Zatrzaśnik rozłączalny Protekt AZ 011 z nakrętką blokującą
Producent: Protekt
Cena: 22,50 zł (netto: 18,29 zł )
zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
Zatrzaśnik rozłączalny Protekt AZ 012 z nakrętką blokującą Zatrzaśnik rozłączalny Protekt AZ 012 z nakrętką blokującą
Producent: Protekt
Cena: 35,00 zł (netto: 28,46 zł )
zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
Zatrzaśnik rozłączalny Protekt AZ 018 z nakrętką blokującą Zatrzaśnik rozłączalny Protekt AZ 018 z nakrętką blokującą
Producent: Protekt
Cena: 39,00 zł (netto: 31,71 zł )
zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
Zatrzaśnik rozłączalny Protekt AZ 018T z blokadą typu twist lock Zatrzaśnik rozłączalny Protekt AZ 018T z blokadą typu twist lock
Producent: Protekt
Cena: 40,50 zł (netto: 32,93 zł )
zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
Zatrzaśnik stalowy z blokadą Zatrzaśnik stalowy z blokadą
Producent: Protekt
Cena: 14,50 zł (netto: 11,79 zł )
zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium