Opcje przeglądania

Masy ogniochronne to akrylowe spoiny budowlane o specjalnych właściwościach ognioodpornych. W przypadku pożaru zastosowanie produktów ogniochronnych zapobiega rozprzestrzenianiu się pożaru w całym budynku. Masa ogniochronna nie tylko nie poddaje się temperaturze, ale także uszczelnia łączone powierzchnie, co w razie pożaru zapobiega rozprzestrzenianiu się szkodliwego dymu. Znacząco wpływa to na bezpieczeństwo ludzi, ewentualny zakres szkód i szybkość ugaszenia pożaru. Różnorodność mas ogniochronnych w ofercie sklepu BJS Technika pozwala dopasować ochronę do potrzeb wynikających z projektu budynku.

Co to jest masa ogniochronna?

Masa uszczelniająca ogniochronna to substancja, która ma konsystencję ciemnej pasty. Została wyprodukowana na bazie akryli. Stosowana jest ona do zamykania szczelin oraz otworów konstrukcyjnych, dzięki czemu zapobiega rozprzestrzenianiu się ognia oraz dymu do innych pomieszczeń. Podczas pożaru, pod wpływem wysokiej temperatury masa ogniochronna przekształaca się w piankę izolującą. Za pomocą masy ogniochronnej będziemy mogli uszczelniać między innymi szczeliny pomiędzy elementami prefabrykowanymi, szczeliny dylatacyjne, drzwi przeciwpożarowe, połączenia sufitów oraz ścian.

Jak używać masy ogniochronnej?

Masę ogniochronną bardzo prosto się nakłada. Masę należy stosować na suchym, odtłuszczonym oraz odkurzonym podłożu. Substancja łączy się bardzo dobrze z najróżniejszymi materiałami budowlanymi, na przykład betonem, metalem, cegłami, drewnem, czy płytami. Zależnie od wybranego produktu, masę ognioodporną będziemy wyciskać bezpośrednio z tubki w szczeliny oraz puste przestrzenie, bądź też nakładać szpachlą. Należy ją stosować przy temperaturach wyższych niż 5 stopni Celsjusza. Zazwyczaj masy ogniochronne nie wymagają pokrycia innymi materiałami. Dla zwiększenia przyczepności masy ogniochronnej w początkowej fazie prac powinniśmy oczyścić wszystkie powierzchnie, na które będziemy chcieli aplikować ochronny coating. W niektórych przypadkach konieczne może się również okazać odtłuszczenie zabezpieczanej powierzchni. By masa ochniochronna osiągnęła odpowiednia konsystencje i lepkość, wymagana jest temperatura minimalna + 5 °C. Po zakończonej pracy powinniśmy dokładnie spłukać wszystkie narzędzia, których używaliśmy do aplikowania substancji. Otwarte opakowanie masy ogniochronnej powinniśmy wykorzystać jak najszybciej, gdyż masa w kontakcie z powietrzem zaczyna zastygać..

Alfa Mastic - Akrylowa masa ogniochronna 310ml biały Alfa Mastic - Akrylowa masa ogniochronna 310ml biały
Producent: Alfaseal
Cena: 55,00 zł (netto: 44,72 zł )
zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
Alfa Mastic - Akrylowa masa ogniochronna 600ml biały Alfa Mastic - Akrylowa masa ogniochronna 600ml biały
Producent: Alfaseal
Cena: 89,00 zł (netto: 72,36 zł )
zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
Masa ogniochronna Promaseal A 310 ml Masa ogniochronna Promaseal A 310 ml
Producent: Promat
Cena: 69,00 zł (netto: 56,10 zł )
zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
Masa ogniochronna Promaseal A Spray (dylatacje) Masa ogniochronna Promaseal A Spray (dylatacje)
Producent: Promat
Cena: 1 730,00 zł (netto: 1 406,50 zł )
zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
Masa ogniochronna Promaseal AG 310 ml Masa ogniochronna Promaseal AG 310 ml
Producent: Promat
Cena: 149,00 zł (netto: 121,14 zł )
zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium