Domowa stacja ładowania samochodów elektrycznych

Zakup domowej stacji ładowania to podstawa komfortowego użytkowania samochodów elektrycznych oraz hybryd typu plug-in, czyli wyposażonych w pokładowy system ładowania. Dobra ładowarka samochodowa pozwala szybko naładować baterię pojazdu w czasie postoju. Dzięki temu użytkownik może korzystać z pełnego zasięgu swojego samochodu elektrycznego i ograniczyć wykorzystanie silnika spalinowego w ładowanych autach hybrydowych.

Oprócz tego domowa stacja ładowania samochodów elektrycznych to doskonałe rozwiązanie do ograniczenia wydatków na ładowanie samochodów elektrycznych. Warto mieć na uwadze, że dobranie odpowiedniej taryfy z oferty dostawcy energii elektrycznej pozwala uzyskać niższe stawki w czasie kiedy samochód zazwyczaj stoi podłączony do ładowarki. W niektórych przypadkach dobrym rozwiązaniem może okazać się zmiana parametrów przyłącza energetycznego na mocniejsze. Warto brać pod uwagę trójfazowe zasilanie ładowarek do samochodów elektrycznych.

Ile kosztuje domowa stacja ładowania do samochodów elektrycznych?

Cena domowej ładowarki do ładowania samochodów elektrycznych oscyluje w przedziale od 4000 do 6000 złotych. Do tego trzeba doliczyć koszt montażu domowej stacji ładowania. O ile montaż domowej ładowarki do samochodu nie wydaje się skomplikowany, to lepiej powierzyć go specjaliście. Ładowarka może być zintegrowana z systemem zarządzania zasilaniem w sieci domu inteligentnego. To dobre rozwiązanie w nieruchomościach, w których ładowarka do samochodu jest zasilana z tego samego przyłącza co domowa sieć elektryczna.

Jak działają domowa ładowarka do samochodów elektrycznych?

W takim układzie system dystrybucji energii w sieci domu inteligentnego może korygować obciążenie generowane przez ładowarkę domową do ładowania samochodu elektrycznego tak, aby nie przekroczyć przydzielonej mocy przyłącza. Oprócz tego system może uwzględnić obciążenie, jakie generuje ładowarka w okresie zwiększonego poboru mocy w domu tak, aby nie zabrakło energii do zasilania innych ważnych urządzeń domowych. Wszystkie te parametry mają oczywiście wpływ na wydajność procesu ładowania samochodów elektrycznych.

Dlatego dobierając ładowarkę domową do samochodów, warto skonsultować się z naszym doradcą w celu doboru optymalnego modelu urządzenia do warunków w miejscu montażu. Odpowiednia analiza pozwoli dobrać najlepsze dostępne rozwiązanie i zdecydować, czy warto zainwestować w zmianę parametrów przyłącza energetycznego. Wszystko po to, aby ładować baterie samochodów elektrycznych szybciej i jeszcze taniej i cieszyć się komfortem pełnego zasięgu samochodu elektrycznego.

Jak wybrać ładowarkę do samochodu elektrycznego do montażu w domu?

Najtańsze domowe ładowarki do samochodów elektrycznych dostępne w naszej ofercie to urządzenia o mocy od 3,6 do 7,2 kWh. Są przystosowane do zasilania z sieci jednofazowej. Oferują podobne parametry jak ładowarki, które producenci większości samochodów elektrycznych sprzedają jako wyposażenie oryginalne swoich samochodów elektrycznych. Zaletą naszych produktów jest możliwość ich trwałego montażu i podłączenia urządzeń do domowej sieci sterowania Smart Home. Koszt ładowarek tego typu oscyluje wokół kwoty 4500 złotych. Domowe jednofazowe ładowarki do samochodów elektrycznych pozwalają skutecznie naładować akumulator hybryd plug-in i utrzymywać na co dzień wysoki poziom naładowania baterii samochodów w pełni elektrycznych.

Domowa stacja szybkiego ładowania

To doskonałe wyposażenie do montażu w miejscach, gdzie pojazd stoi najczęściej, czyli w domu, w miejscu pracy czy na działce rekreacyjnej itp. Wartą uwagi alternatywą dla ładowarek na prąd jednofazowy są modele trójfazowe. Mocne domowe ładowarki do samochodów elektrycznych tego typu oferują moc od 11 do 22 kWh. To pozwala całkiem szybko ładować akumulator większości w pełni elektrycznych pojazdów.

Warto mieć na uwadze fakt, że pokładowy system ładowania niektórych samochodów elektrycznych i typu plug-in może nie być przystosowany do ładowania z taką mocą i będzie ograniczać pobór energii adekwatnie do ustawień systemu pokładowego. Mocne trójfazowe domowe ładowarki do samochodów elektrycznych to wydatek około 5500 złotych. To idealne rozwiązanie dla właścicieli aut w pełni elektrycznych, którzy dysponują odpowiednim przyłączem. Urządzenia tego typu sprawdzają się też w komercyjnych punktach ładowania. Są stosowane hotelach, biurowcach i obiektach przemysłowych.

ABB Terra AC W11-G5-R-0 (11kW, kabel z wtykiem typ 2) ABB Terra AC W11-G5-R-0 (11kW, kabel z wtykiem typ 2)
Producent: ABB
Cena: 5 584,00 zł (netto: 4 539,84 zł )
zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
ABB Terra AC W22-T-0 (22kW, kabel z wtykiem typ 2)  (1) ABB Terra AC W22-T-0 (22kW, kabel z wtykiem typ 2) (1)
Producent: ABB
Cena: 4 489,00 zł (netto: 3 649,59 zł )
zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
ABB Terra AC W4-S-0 (3,6kW, gniazdo typ 2) ABB Terra AC W4-S-0 (3,6kW, gniazdo typ 2)
Producent: ABB
Cena: 3 858,00 zł (netto: 3 136,59 zł )
zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
ABB Terra AC W7-G5-R-0 (7,2kW, kabel z wtykiem typ 2) ABB Terra AC W7-G5-R-0 (7,2kW, kabel z wtykiem typ 2)
Producent: ABB
Cena: 5 076,00 zł (netto: 4 126,83 zł )
zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
ABB Terra AC W7-T-0 (7,2kW, gniazdo typ 2) ABB Terra AC W7-T-0 (7,2kW, gniazdo typ 2)
Producent: ABB
Cena: 4 061,00 zł (netto: 3 301,63 zł )
zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl